O nás

Příspěvková organizace města Bystřice Městské kulturní a informační centrum Bystřice, p.o. byla založena v únoru roku 2021 za účelem rozvoje a podpory kultury a turismu v našem městě a osadách.

Organizace navázala na tradiční kulturní a turistické akce, jako například Divadelní festival Ludvíka Němce, Dny loutkového divadla, koncerty u kašny, rozsvěcení vánočního stromu na bystřickém Ješutově náměstí, adventní koncerty a turistický pochod Bystřická šlápota. Z nových pravidelných akcí stojí za zmínku letní festival pro celou rodinu Bystřicefest, promítání letního kina, divadelní představení v amfiteátru zámku Líšno, velikonoční, pouťový a adventní jarmark a pravidelné každoměsíční představení pro nejmenší v podobě loutkových pohádek.

V listopadu roku 2022 byla v domě U Jelena otevřena provozovna, která ve svých prostorech zajišťuje nejenom Turistické informační centrum Bystřice, ale také kavárnu Kafíčko a Muzeum loutek na dlouhých nitích. Městské kulturní a informační centrum Bystřice, p.o. tak odpovídá na poptávku místních obyvatel po kavárně, která ve městě chyběla a zároveň otevírá další možnosti pro zvýšení turistického ruchu ve městě.

Náš tým

Radomila Macháčková – ředitelka organizace

Radka je s bystřickou kulturou a akcemi pro veřejnost spjatá již více než 15 let a obracet se na ni můžete s jakýmikoli nápady či připomínkami na novinky v kulturním a turistickém dění, jak v Bystřici samotné, tak v osadách, dále také spravuje výlepové plochy naší organizace.

e-mail: radomilamachackova@mkicbystrice.cz tel.: +420 602 438 454

Vendula Šípková – produkční

Rádi byste prodávali na některém z jarmarků, které pravidelně připravujeme? Chtěli byste zahrát divadelní představení pro malé či velké v Divadle U Jelena? Nabízíte hudební či divadelní vystoupení, které musí Bystřice zažít? Potřebujete si pronajmout divadlo? Určitě se obraťte na naší Vendy, budete v dobrých rukách a dostanete odpovědi na všechny vaše otázky.

e-mail: vendulasipkova@mkicbystrice.cz tel.: + 420 725 011 141

Veronika Hřebíčková – vedoucí Turistického informačního centra Bystřice

Ať už máte jakékoli dotazy či náměty týkající se Turistického informačního centra Bystřice, kavárny Kafíčko nebo Muzea loutek na dlouhých nitích, nebojte se obrátit na Veroniku. Společně můžete naplánovat akci v krásných prostorech kavárny Kafíčko, ať už se jedná o setkání přátel, spolužáků, rodiny nebo oslavu narozenin. Vítáme také nové nápady na tvoření pro malé i velké a rádi budeme vaším partnerem při plánování. Prosíme, obracejte se na nás s dostatečnou časovou rezervou, abychom stihli vše vyřešit a náležitě informovat občany o chystaných veřejných akcích. Veroniku kontaktujte také v případě, že chcete informovat spoluobčany o chystaných akcích prostřednictvím kalendáře akcí, který je pravidelně otiskován na zadní straně Hlasu Bystřice a zároveň jej rozdáváme návštěvníkům naší provozovny.

e-mail: veronikahrebickova@mkicbystrice.cz tel.: + 420 602 651 422

Veronika Sedlmaierová – Turistické informační centrum Bystřice s kavárnou a muzeem

Johana Ursacherová – Turistické informační centrum Bystřice s kavárnou a muzeem

Verča s Johanou se na vás těší v naší provozovně a rády vám připraví občerstvení v podobě lahodných teplých i studených nápojů, zákusků a chlebíčků. Nabídnou vám čerstvé informace z kulturního dění v okolí a poradí vám, kam se vydat na výlet či procházku. V infocentru si můžete zakoupit vstupenky na chystaná představení MKIC Bystřice, ale také vstupenky objednané prostřednictvím www.ticketlive.cz. Pokud byste si rádi objednali občerstvení v podobě chlebíčků či zákusků na svojí domácí oslavu, obraťte se na obsluhu v kavárně s dostatečným časovým předstihem, aby mohla být všechna vaše přání vyplněna k vaší největší spokojenosti. Na níže uvedeném telefonním čísle si také můžete rezervovat stůl v kavárně nebo se objednat na jednu z mnoha akcí pro veřejnost, které pro vás připravujeme.

e-mail: info@mkicbystrice.cz tel.: +420 326 509 946 nebo +420 602 667 162